Detailne o detskom mozgu - Je moje dieťa zlé, keď sa "hádže o zem"?

Ako funguje detský mozog? Sú deti "malí dospelí" alebo sa ich mozog ešte len vyvíja a ešte len sa učia zvládať svoje emócie?

Čítaj viac  

Krik náš každodenný. Časť V. - Súrodenci

Ako jasne zadať hranice pri súrodeneckých konfliktoch? Ako si pri konfliktoch súrodencov udržať nastavené hranice v domácnosti? Má význam rozprávať sa s deťmi o ich konfliktoch? Ako je to pri deťoch, ktorým sa narodí malý súrodenec?

Čítaj viac  

Krik náš každodenný. Časť IV. - Krik a emócie rodičov

Rady pre rodičov ako zvládať vlastné emócie, keď deti kričia. Ako máme viesť naše deti rešpktujúcou výchovou, keď sme si ju nezažili ako deti? Ako sa zachovať po tom, čo nakričíme na dieťa? Odporučenie rôznych techník na upokojenie sa. Ako vysvetliť dieťaťu, keď bolo svedkom, že sme kričali na niekoho iného? Ako vysvetliť dieťaťu, keď kričí pani učiteľka (v škole/ škôlke)? Kedy je čas vyhľadať odborníka?

Čítaj viac  

Krik náš každodenný. Časť III. Úkažky na reálnych prípadoch zo života.

Zopár praktických rád ako zvládať emócie detí. Ako zvládnuť napr. odchod z pieskoviska (batoľatá aj väčšie deti)? Ako pomôcť dieťaťu upokojiť emócie, keď sa "hodí o zem"? Ako je to s trestmi/ zákazmi kvôli kriku? Ako byť s dieťaťom niekde načas? Ako na 10 ročné dieťa, ktoré má "všetko v paži"? Ako zvládať každodené hraničné situácie?

Čítaj viac  

Krik náš každodenný. Časť II. Regulácia emócií.

Akým spôsobom môžeme deťom pomôcť zvládať ich emócie? Čo môžeme robiť my - rodičia preto, aby sme kričali menej, aby nás neovládol hnev a nekričali sme na deti? Ako je to s obdobím vzdoru?

Čítaj viac  

Krik náš každodenný. Časť I. Prečo deti kričia?

Úvod do článkov o tom, ako zvládať každodenné detské (aj rodičovské) emócie od batoliat až po teenagerov. Dozviete sa ako pracuje detský mozog a z akého dôvodu deti kričia.

Čítaj viac  

Si pripravená dieťa odplienkovať?

Článok o odplienkovaní, ktorý berie na zreteľ aj pripravenosť rodičov, nie len detí.

Čítaj viac